Niemal 8 ton makulatury i prawie 3 tony szkła, ponad 4 tony elektrośmieci, baterii i świetlówek, a także 820 kg plastiku i 300 kg puszek oraz 9 000 rozdanych sadzonek drzew i krzewów – taki jest efekt akcji Drzewko za surowce, która w tym roku odbyła się 13 kwietnia pod hasłem „Sadzimy tlen”.

Akcja „Drzewko za Surowce” jest organizowana przez CH Sarni Stok, Fundację Ekologiczną „Arka”, Urząd Miasta Bielsko-Biała, ZGO SA w Bielsku-Białej oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach już od dwunastu lat i jest największą proekologiczną akcją w naszym regionie.  To doskonała okazja do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy elektrośmieci, w zamian za nie rozdajemy sadzonki drzew i kwiatów. Dodatkowo środki ze sprzedaży zebranych surowców są przekazane na akcję Rower Pomaga, której celem jest zakup rowerów dla podopiecznych świetlic środowiskowych i domów dziecka. Nasi klienci z roku na rok coraz liczniej uczestniczą w akcji, a miasto staje się coraz bardziej zielone. 

W tym roku rozdaliśmy ponad 5 tysięcy sadzonek drzewek leśnych (w tym: dzika grusza, jodła sosna świerk lipa) oraz 4 tysiące sadzonek narcyzów, bratków i stokrotek. Trafią one na prywatne działki, miejskie skwery, przed domy i na podwórka kamienic oraz przed bloki. Akcja co roku pokazuje, jak ważna jest zieleń dla mieszkańców naszego regionu, którzy z roku na rok coraz liczniej uczestniczą w akcji przyprowadzając ze sobą rodziny i znajomych. W tym roku na stoisku leśników można było zasięgnąć informacji na temat pielęgnacji sadzonek poszczególnych gatunków drzew oraz dowiedzieć się więcej o tegorocznych akcjach sadzenia lasu w Beskidach organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „1000 drzew na minutę”. Rozdawane były także bezpłatne foldery i wydawnictwa poświęcone walorom przyrodniczym Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Od początku akcji (od 2007 roku) zebraliśmy łącznie: 198,2 tony makulatury, 17,2 tony plastiku i ponad 6 ton aluminium. W zamian za nie, rozdaliśmy 92 tysiące sadzonek drzew leśny i kwiatów.

Wybierz branżę

    Obuwie i galanteria skórzana

pokaż mapę centrum

Centrum Handlowe Sarni Stok
ul. Sarni Stok 2
43-300 Bielsko Biała

Centrum handlowo-rozrywkowe Sarni Stok

Projekt i wykonanie Fastlan

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem